Minibus Hire Minibus Hire York Minibus Hire Liverpool Local minibus Hire Minibus Hire in Manchester Minibus Hire Newcastle Minibus Hire
Çfarë do të bëhet me Ukrainën? - Struga.net

Çfarë do të bëhet me Ukrainën?

0

Banorët e Donjeckut dhe Luhanskut shprehin sot vullnetin e tyre në referendumin për autonomi. Që prej orëve të para të mëngjesit mijëra banorë u dyndën në vendvotime, duke pritur edhe rradhën për të votuar.Referendumi në këto rajone po mbahet megjithë thirrjen e presidentit rus Vladimir Putin për t’a shtyrë atë, pas zgjedhjeve presidenciale të 25 majit, për t’i dhënë shanse, zgjidhjes diplomatike të krizës në këto rajone. Por krerët e strukturave të vetëqeverisjes, preferuan të mos ndjekin udhëzimet e presidentit Putin. Miliona fletë e kuti votimi u përgatitën javën e kaluar. Në fletë ka vetëm një pyetje, nëse votuesi i përkrahte organet e ve… …

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2017 Struga.net

Struga | Struga Lajm | Bota Sot | Kosova Sot | Lajme Sportive | Rilindja | Kercova

|Privacy policy | Powered by Alb Hosting