Minibus Hire Minibus Hire York Minibus Hire Liverpool Local minibus Hire Minibus Hire in Manchester Minibus Hire Newcastle Minibus Hire
Irani nuk do të diskutoj për teknologjinë bërthamore - Struga.net

Irani nuk do të diskutoj për teknologjinë bërthamore

0

Presidenti iranian Hasan Rohani, thotë se Teherani nuk do të pranoj që me gjashtë fuqitë botërore, të diskutoj për tenologjinë bërthamore në kuadër të bisedimeve rreth programit bërthamor të Iranit. Rohani në një paraqitje televizive, ka thënë se vendi i tij ofron transparencë gjatë bisedimeve me Britaninë, Francën, Gjermaninë, Rusinë, Kinën dhe SHBA-në por sipas tij, “teknologjia bërthamore nuk duhet të jetë pjesë e negociatave”.Bisedimet shumëkombëshe që synojnë gjetjen e një zgjidhje të përhershme për ta ndaluar Iranin nga aktivitetet bërthamore, do të rifillojnë më 13 maj.Marrëveshja e përkohshme që ishte arritur, do të skadoj në korrik.P… …

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2017 Struga.net

Struga | Struga Lajm | Bota Sot | Kosova Sot | Lajme Sportive | Rilindja | Kercova

|Privacy policy | Powered by Alb Hosting