Minibus Hire Minibus Hire York Minibus Hire Liverpool Local minibus Hire Minibus Hire in Manchester Minibus Hire Newcastle Minibus Hire
Jeta në vendin komunist vazhdon: A është fals ky gëzim? - Struga.net

Jeta në vendin komunist vazhdon: A është fals ky gëzim?

0

A do e sulmojë SHBA vendin më të izoluar në botë?

Kjo është pyetja që shtrohet vazhdimisht këto ditë, ndërsa Koreja e Veriut dështoi në provën e radhës për raketat bërthamore.

Vendi komunist tregoi ‘dhëmbët’ me një paradë ushtarake, por ekspertët perëndimorë thonë se disa prej raketave janë false.

Kurse gazetari i Daily Mail, Guy Adams thotë se gjithçka në ‘mbretërinë’ e liderit suprem, Kim Jong-un është false.

Sipas tij, varfëria mbulohet me parada masive dhe gëzim të pavërtetë.

A është gjithçka e organizuar?

Shqiptarët, që e kanë kaluar diçka të tillë, dinë më shumë.

Më sipër gjeni disa foto nga jeta në Korenë e Veriut këto ditë tensioni.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2017 Struga.net

Struga | Struga Lajm | Bota Sot | Kosova Sot | Lajme Sportive | Rilindja | Kercova

|Privacy policy | Powered by Alb Hosting