Minibus Hire Minibus Hire York Minibus Hire Liverpool Local minibus Hire Minibus Hire in Manchester Minibus Hire Newcastle Minibus Hire
Të pakten 20 viktima nga sulmet në Irak - Struga.net

Të pakten 20 viktima nga sulmet në Irak

0

Si rezultat i granatimeve dhe sulmeve në Falluxha dhe Bagdad të Irakut, kanë mbetur të vdekur të paktën 20 persona.Zyrtarët e shëndetësisë kanë thënë se si rezultat i granatimeve janë vrarë 11 persona në Falluxha, rajon i cili po mbahet nga grupet anto-qeveritare që nga janari.Mjeku Ahmed Shami nga spitali kryesor i Falluxhas, i ka thënë agjencisë AFP, se pos të vrarëve edhe 20 persona janë plagosur.Viktimat e fundit në Irak vijnë si rezultat i operacionit të nisur nga forcat irakiane, me qëllim të rimarrjes së Falluxhas.Nga një sulm vetvrasës që ka ngjarë në një pikë kontrolli afër qytetit Tarmiyah në veri të Bahdatit, janë vrarë gjashtë anë… …

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2017 Struga.net

Struga | Struga Lajm | Bota Sot | Kosova Sot | Lajme Sportive | Rilindja | Kercova

|Privacy policy | Powered by Alb Hosting