Minibus Hire Minibus Hire York Minibus Hire Liverpool Local minibus Hire Minibus Hire in Manchester Minibus Hire Newcastle Minibus Hire
A do hyjnë AKR-ja dhe PD-ja në koalicion me LDK-në? - Struga.net

A do hyjnë AKR-ja dhe PD-ja në koalicion me LDK-në?

0

Të paktën tri sondazhe ndërkombëtare e kanë nxjerrë Lidhjen Demokratike të Kosovës si parti fituese të zgjedhjeve që do të mbahen me 8 qershor. Si mandatare e qeverisë së Kosovës, gjithnjë nëse i fiton zgjedhjet, asaj do t`i duhet t`i zgjedh e partnerët për bashkëqeverisje.Sipas analistëve një koalicion ndërmjet partive të profilizuara si të djathta do të ishte i mirëseardhur në Republikën e Kosovës. Ndërkaq, ditëve të fundit nuk po përjashtohet mundësia që Lidhja Demokratike e Kosovës të bëjë koalicion parazgjedhor me Partinë e Drejtësisë, ndonëse nga këto dy parti ende nuk është konfirmuar një gjë e tillë.Gëzim Kelmendi, nënkryetar i PD-së,… …

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2017 Struga.net

Struga | Struga Lajm | Bota Sot | Kosova Sot | Lajme Sportive | Rilindja | Kercova

|Privacy policy | Powered by Alb Hosting