Minibus Hire Minibus Hire York Minibus Hire Liverpool Local minibus Hire Minibus Hire in Manchester Minibus Hire Newcastle Minibus Hire
Kosova e ftuara e veçantë e Rumanisë në SEEPC - Struga.net

Kosova e ftuara e veçantë e Rumanisë në SEEPC

0

Ka përfunduar punimet sot në Bukuresht Asambleja Parlamentare e Procesit të Bashkëpunimit të Europës Juglindore (SEECP), ku mori pjesë edhe Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta, shoqëruar nga delegacioni parlamentar i përbërë prej deputetëve Taulant Balla, Esmeralda Shkjau dhe Piro Kapurani, njofton kumtesa nga Kuvendi i Shqipërisë.Kryetarët e Parlamenteve të vendeve anëtare të SEECP miratuan gjithashtu sot një deklaratë të përbashkët me rastin e inaugurimit të Asamblesë Parlamentare të SEECP, themelimin e së cilës e cilësuan si një moment të jashtëzakonshëm në zhvillimin e bashkëpunimit parlamentar të rajonit.Për herë të parë në këtë… …

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2017 Struga.net

Struga | Struga Lajm | Bota Sot | Kosova Sot | Lajme Sportive | Rilindja | Kercova

|Privacy policy | Powered by Alb Hosting