Minibus Hire Minibus Hire York Minibus Hire Liverpool Local minibus Hire Minibus Hire in Manchester Minibus Hire Newcastle Minibus Hire
Shoqëria civile dhe këngëtarët zëvendësojnë Komandantët në PDK - Struga.net

Shoqëria civile dhe këngëtarët zëvendësojnë Komandantët në PDK

0

Disa prej komandantëve kryesor të UÇK’së aktualisht janë duke u gjykuar për krime lufte. E vendin e tyre po pritet ta zënë anëtarët e shoqërisë civile dhe këngëtarët. Pas Ardian Arifajt, Luljeta Vuniqit e Ramadan Ilazit në PDK pritet të aderojnë edhe arkitektja Eliza Hoxha.Derisa Kryetari i PDK’së, Hashim Thaçi e ka koncentruar krejtësisht fushatën elektorale përreth vetës, ai po synon t’i zëvendësojë komandantët e luftës me anëtarë të shoqërisë civile dhe këngëtarë.Kështu, Thaçi pasi i mori afër vetës Ardian Arifajn, Luljeta Vuniqin e Ramadan Ilazin, pritet ta marrë edhe anëtarë të tjerë të shoqërisë civile.Burime të Express brenda PDK’së ka… …

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2017 Struga.net

Struga | Struga Lajm | Bota Sot | Kosova Sot | Lajme Sportive | Rilindja | Kercova

|Privacy policy | Powered by Alb Hosting