Minibus Hire Minibus Hire York Minibus Hire Liverpool Local minibus Hire Minibus Hire in Manchester Minibus Hire Newcastle Minibus Hire
Thaçi beson në Zot e në drejtësi për zbardhjen e fatit të të pagjeturve - Struga.net

Thaçi beson në Zot e në drejtësi për zbardhjen e fatit të të pagjeturve

0

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se në të gjitha takimet gjatë negociatave me Serbinë në Bruksel, ka ngritur edhe çështjen e të zhdukurve.“Por ke të bësh me Serbinë, ata që na kanë vra dhe kanë kry gjenocid”, ka thënë Thaçi.Kështu ka thënë të dielën pasdite, në shtëpinë e familjes Çerkezi në Gjakovë, kur ka takuar gra që kanë humbur të afërmit e tyre gjatë luftës së fundit, transmeton Koha.“E kemi ngritur në instancë më të larta këtë çështje, së bashku me ndërkombëtarët , dhe do të mbesim me shpresë dhe optimizëm, duke besuar në Zot dhe drejtësi, që edhe kjo çështje do të zbardhet”, tha Thaçi, në takim me familjarë të personave … …

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2017 Struga.net

Struga | Struga Lajm | Bota Sot | Kosova Sot | Lajme Sportive | Rilindja | Kercova

|Privacy policy | Powered by Alb Hosting