Minibus Hire Minibus Hire York Minibus Hire Liverpool Local minibus Hire Minibus Hire in Manchester Minibus Hire Newcastle Minibus Hire
FOTOT/ Protestë topless në Javën Islamike në Berlin - Struga.net

FOTOT/ Protestë topless në Javën Islamike në Berlin

0
1

Tre femra topless mësynë një forum islamik në Berlin, në shenjë proteste.

Ngjarja ndodhi në Berlin, kurse protestuesit i përkasin grupimit të famshëm Femen, që mbron të drejtat e grave.

Java Islamike e Berlinit u ndërpre kur femrat hynë në sallë topless, me parulla politike në trup.

Ato protestonin kundër ligjeve të sheriatit dhe shtypjes fetare.

Femen përdor nudizmin për të promovuar kauzat e tyre.

Lëvizja e tyre lindi në Ukrainë dhe tani është përhapur në Europë.

Vajzat u bënë të famshme kur sulmuan një takim ku ishte kancelarja gjermane, Angela Merkel dhe presidenti rus, Vladimir Putin.

3

4

5

6

7

8

9

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2017 Struga.net

Struga | Struga Lajm | Bota Sot | Kosova Sot | Lajme Sportive | Rilindja | Kercova

|Privacy policy | Powered by Alb Hosting