Minibus Hire Minibus Hire York Minibus Hire Liverpool Local minibus Hire Minibus Hire in Manchester Minibus Hire Newcastle Minibus Hire
Bujar Osmani tregon pse BDI arriti marrëveshje me VMRO (Video) - Struga.net

Bujar Osmani tregon pse BDI arriti marrëveshje me VMRO (Video)

0

Në një paraqitje në servisin publik shtetëror, zëdhënësi i BDI-së, Bujar Osmani ka folur për marrëveshjen e arritur mes parti së tij dhe VMRO-së për formimin e qeverisë.“Marrëveshja për formimin e shumicës parlamentare mes BDI-së dhe VMRO-së është rezultat i zgjedhjeve të 27 prillit, nuk është ky koalicion i partneriteteve strategjike, i vullnetit të mirë apo ideologjive të përbashkëta. Marveshja është thjeshë rezultat i imponuar nga zgjedhje e 27 prillit ku dy partitë dolën fituese”, ka thënë Osmani.Ai përmend dhe rëndësinë e NATO-s për Maqedoninë duke theksuar se BDI ka bërë marrëveshje të përkohshme me VMRO-në për 6 muaj ta a… …

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2017 Struga.net

Struga | Struga Lajm | Bota Sot | Kosova Sot | Lajme Sportive | Rilindja | Kercova

|Privacy policy | Powered by Alb Hosting