Minibus Hire Minibus Hire York Minibus Hire Liverpool Local minibus Hire Minibus Hire in Manchester Minibus Hire Newcastle Minibus Hire
Gut ngadhënjeu, Fenninger mbretëreshë e re e skive - Struga.net

Gut ngadhënjeu, Fenninger mbretëreshë e re e skive

0

Anna Fenninger, skiatorja nga Austria, është mbretëresha e re e skive. Ajo dy gara pa përfunduar edicioni ka siguruar titullin e kampionit të botës. 24-vjeçarja renditet në vend të dytë në garën e supersllallomit të madh, e cila u mbajt në Qendrën e Skive në Lenzerheide të Zvicrës, por e mjaftueshme që të siguroi titullin e botës. Kjo ishte fitorja e shtatë e saj në këtë edicion ose gjashta në sllallomin e madh dhe një në supersllallom të madh. “E pabesueshme, është një sukses i madh i imi”, ka thënë nga gëzimi i madh Fenninger. Ajo ishte tejet e emocionuar për titullin e botës, e para në karrierë të saj. Austriakja është në vend të parë të… …

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2017 Struga.net

Struga | Struga Lajm | Bota Sot | Kosova Sot | Lajme Sportive | Rilindja | Kercova

|Privacy policy | Powered by Alb Hosting