Minibus Hire Minibus Hire York Minibus Hire Liverpool Local minibus Hire Minibus Hire in Manchester Minibus Hire Newcastle Minibus Hire
”Karvani i Librit”, ndalon në Strugë - Struga.net

”Karvani i Librit”, ndalon në Strugë

0
Për tre ditë me rradh qyteti i Strugës do të jetë nikoqir i ”Karvanit të Librit” në organizim të Shoqatës së Botuesve Shqiptar në Maqedoni ku lexuesit dhe dashamirët e librit kanë mundësi të njihen me titujt më të rinjë nga Shqipëria ,Kosova dhe Maqedonia. Karavan i librit është panair i librit që bëhet në ambient të hapur për të njëmbëdhjet vite me radh dhe organizohet nga SHBSHM duke i përfshirë të gjithë qytetet ku jetojnë shqiptarët në Maqedoni.Sivjet, në Strugë janë të pranishëm me botimet e tyre botues nga Shqipëria ,Maqedonia,Kosova të cilët kanë sjellë para lexuesit strugan qindra tituj të autorëve të njohur shqiptar e të huaj./ Strugalajm

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2017 Struga.net

Struga | Struga Lajm | Bota Sot | Kosova Sot | Lajme Sportive | Rilindja | Kercova

|Privacy policy | Powered by Alb Hosting