minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
Dy vajza nigeriane tregojnë se si i shpëtuan Boko Haramit - Struga.net

Dy vajza nigeriane tregojnë se si i shpëtuan Boko Haramit

0

Disa vajza nigeriane, të cilat arritën të shpëtojnë, pasi ishin rrëmbyer nga grupi Boko Haram po flasin tani në lidhje me ngjarjen e frikshme, e cila ende vazhdon për qindra shoqet e tyre të shkollës. Ato thonë se kanë përjetuar momente të tmerrshme para se të arrinin t’u shpëtonin pengmarrësve. Papa Françesku u lut sot për lirimin e vajzave, ndërsa kryeministri britanik David Cameron e cilësoi rrëmbimin e vajzava si tregues për ekzistensën e “islamizmit ekstremist dhe të dhunshëm” në Nigeri dhe në vende të tjera. Këto vajza tregojnë se si u kanë shpëtuar rrëmbyesve.”Arritëm në një pyll dhe vendosëm të hidheshim nga kamioni, meqenëse edhe vaj… …

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy