minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
FBI kishte informator që takoi Bin Ladenin - Struga.net

FBI kishte informator që takoi Bin Ladenin

0

Një informator i Byrosë Federale amerikane të Hetimeve, FBI ka pasur kontakt me Osama bin Laden tetë vjet para sulmeve të 11 shtatorit të vitit 2001 në Shtetet e Bashkuara, raporton një gazetë amerikane.Spiuni i FBI-së brenda rrjetit terrorist al-Kaida është takuar me bin Laden dhe e dinte se ai po dëshiron që të financojë këto sulme, shkruan gazeta “The Washington Times” dhe “NBC News”.Informatori kishte punuar si shofer dhe ishte njeri i besueshëm i predikuesit radikal egjiptian Omar Abdel Rahman, sheiku i verbër i cili është në burg që nga viti 1993, për sulmin në Qendrën Botëtore të Tregtisë në New York.Rahman pretendohet se i ka thënë in… …

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy