minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
FMN: Pa panik për ekonominë e Ukrainës - Struga.net

FMN: Pa panik për ekonominë e Ukrainës

0

Shefja e Fondit Monetar Ndërkombëtar, Christine Lagarde, tha se nuk ka arsye për panik lidhur me situatën ekonomike në Ukrainë. Autoritetet e reja të Ukrainës kanë thënë se ky vend i ngarkuar me borxhe, ndoshta do të ketë nevojë për së paku 15 miliardë dollarë ndihmë financiare nga FMN-ja.Por, zonja Lagarde tha se nuk është bërë vlerësim adekuat për nevojat e Ukrainës, prej se trazirat vdekjeprurëse në Kiev rezultuan me qeveri të re.“Ne nuk shohim asgjë se është kritike, se ia vlenë të ketë panik në këtë moment, dhe ne me siguri shpresojmë se autoritetet në Ukrainë do të përmbahen nga hedhja e shumë numrave, që realisht janë të pakuptimtë, d… …

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy