minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
Kryeministri i Pakistanit e viziton Iranin - Struga.net

Kryeministri i Pakistanit e viziton Iranin

0

Kryeministri i Pakistanit Nawaz Sharif gjatë ditës së sotme është takuar me presidentin iranian Kassan Rohani në Teheren, në fillim të një vizite, gjatë së cilë do të diskutohet për sigurinë e kufinjëve dhe për një marrëveshje të bllokuar të tubacionit të gazit.Agjencia zyrtare e lajmeve IRNA, ka njoftuar se Sharif dhe Rohani, e kanë mbajtur një takim të shkurtër gjatë drekës dhe se do të mbajnë takime më të hollësishme, me qëllim që të dyja vendet të zgjerojnë bashkëpunimin ekonomik.Sharif pritet që të takohet edhe me udhëheqësin suprem Ayatollah Ali Khamenei.Vizita vjen në kohën kur ekzistojnë tensione mes të dyja shteteve.Pesë ushtarë iran… …

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy