minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
Lirohen nga mbajtja policore aktivistet e Pussy Riot - Struga.net

Lirohen nga mbajtja policore aktivistet e Pussy Riot

0

Dy anëtaret e Pussy Riot janë liruar para pak çastesh nga mbajtja policore, pasi ishin arrestuar nga policia ruse në Sochi, gjatë lojërave olimpike.Nadezhda Tolokonnikova and Maria Alyokhina ishin kapur nga policia të martën paradite.Tolokonnikova bëri të ditur se policia u ka thënë se ato dyshohen për një rast vjedhjeje në një hotel.Policia në Sochi tha se dy aktivistet ishin marr në pyetje, dhe pasi hetuesit ishin bindur se ato nuk kanë lidhje me krimin në fjalë, edhe janë liruar menjëherë.Sipas forcave të rendit, nuk do të ketë asnjë akuzë kundër të dy vajzave.Tolokonikkova njoftoi se ajo dhe Alyokhina janë arrestuar tri herë gjatë ditëve … …

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy