minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
Lirohen policët që shtënë mbi protestuesit në Egjipt - Struga.net

Lirohen policët që shtënë mbi protestuesit në Egjipt

0

Një gjykatë në Egjipt ka liruar nga akuza gjashtë policë të dyshuar për vrasjen e 83 protestuesve gjatë demonstratave të vitit 2011 kundër Hosni Mubarak. Rasti i këtyre policëve, kishte të bëjë me vrasjen e protestuesve jashtë stacionit të policisë në qytetin mesdhetar Aleksandri.Prokurorët thonë se komandantët kishin armatosur policinë e tyre dhe u kishin lejuar që të shtënë ndaj protestuese.Avokatët mbrojtës hodhën poshtë akuzat se policët ishin përgjegjës për këto vrasje.Rreth 850 persona kanë vdekur në demonstratat 18 ditëshe që çuan në përmbysjen e Mubarakut.Dhjeta policë kanë përfunduar në gjykata, mirëpo shumica e tyre janë shpallur të… …

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy