minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
Morsi akuzohet se spiunoi për Iranin - Struga.net

Morsi akuzohet se spiunoi për Iranin

0

Kryeprokurori i Egjiptit ka akuzuar ish-presidentin e këtij shteti Muhammad Morsi se i ka dhënë informata sekrete Guardës Revolucionare të Iranit. Zyra e tij njoftoi mediet përmes një deklarate dërguar të dielën se Mohammad Morsi dhe 35 pjesëtarë të tjerë të Vëllazërisë Myslimane, kishin konspiruar për të destabilizuar Egjiptin, dhe se ata kishin bashkëpunuar edhe me Hamasin palestinez dhe Hezbollahun libanez.Morsi është sjell në gjyq të dielën, në gjykimin e dytë kundër tij.Seanca e radhës është caktuar për të enjten e ardhshme, më 27 shkurt.Avokatët mbrojtës kanë dal jashtë gjykatorës në shenjë proteste përse Morsi dhe të akuzuarit e tjerë … …

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy