minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
Moska do të mbrojë pa kompromis të drejtat e bashkatdhetarëve - Struga.net

Moska do të mbrojë pa kompromis të drejtat e bashkatdhetarëve

0

Rusia do të mbrojë të drejtat e bashkatdhetarëve “fuqishëm dhe pa kompromis”, njofton të enjten ministria e punëve të jashtme në Moskë.Ky paralajmërim po bëhet në kohën kur janë shtuar tensionet në Krimea, rajonin e vetëm në Ukrainë, i cili është i banuar me shumicë ruse.“Ministria e Jashtme e Rusisë do të vazhdojë të mbrojë në arenën ndërkombëtare, të drejtat e bashkatdhetarëve të saj, ajo do të reagojë fuqishëm dhe pa kompromis kur ato të drejta të shkelen”, thuhet në njoftimin e ministrisë ruse.Sipas qeverisë në Moskë, “shkelja e shkallës së gjerë të të drejtave të njeriut” në Ukrainë është një arsye e madhe për brengosje…. …

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy