minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
Përleshje midis policisë dhe protestuesve në Ukrainë - Struga.net

Përleshje midis policisë dhe protestuesve në Ukrainë

0

Policia ukrainase është përleshur me protestuesit antiqeveritarë në Kiev. Raportet thonë se dhuna ka shpërthyer pasi protestuesit kanë kaluar kordonin që ruante godinën e parlamentit.Policia ka hedhur granata tymi, pasi është sulmuar me gurë nga protestuesit.Mijëra protestues kanë marshuar nga Sheshi i Pavarësisë në Kiev drejt parlamentit, duke kërkuar që të votohen reformat që kufizojnë pushtetin e presidentit Viktor Yanukovych.Protestat antiqeveritare në Ukrainë kanë nisur gati tre muaj më parë…. …

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy