minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
Tragjedi në Jug të Francës - Struga.net

Tragjedi në Jug të Francës

0

Dy fëmijë të moshës 7 dhe 10 vjec kanë mbetur të vdekur pasi janë zënë nga rrënojat e një rezorte skish në jug të Francës, si pasojë e rrëshkitjes së tokës. Cdo gjë ka ndodhur kur ata ishin në gjumë në orët e para të mëngejsit. Rezorta “Ishulli 200” është ndërtuar nga skiatori britanik dhe ish oficeri ushtrisë Piter Bomfrei në vitin 1970. sipas të dhënave të ndërhyrjes së shpejtë të rriturit që ndodheshin brenda shtëpisë kanë arritur të dalin pas shembjes dhe po mjekohen për plagët e marra si dhe shokun e pësuar. Gjithnjë ka pasur shqetësim për rënien e gurëve në këtë zonë, dhe në vitin 2009, rezorti u bllokua si pasojë e reshjeve të dendura … …

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy