minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
Turchinov: Ka shenja të rrezikshme për ndarje të Ukrainës - Struga.net

Turchinov: Ka shenja të rrezikshme për ndarje të Ukrainës

0

Presidenti në detyrë i Ukrainës, Oleksandr Turchinov ka thirr të martën në një takim urgjent, të gjitha agjencitë e forcave të rendit për të diskutuar atë që e përshkruajti si “shenja të rrezikshme seperatizmi”.Sipas zyrës së tij, ky rrezik është vërejtur në rajonet të cilat janë përkrahëse të presidentit të përmbysur Viktor Yanukovych.Oleskander Turchinov, që është edhe kryetar i Parlamentit të Ukrainës, nuk ka dhënë asnjë detaj për këto rreziqe kur njoftoi ligjvënësit për këtë takim urgjent.Disa deputet ndërkaq kanë paralajmëruar se Ukraina mund të shpërbëhet për shkak të brengave që kanë rajonet e banuara me shumicë ruse, në lindje dhe jug… …

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy