minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
Ukrainë: U nënshkrua marrëveshja për ndaljen e krizës - Struga.net

Ukrainë: U nënshkrua marrëveshja për ndaljen e krizës

0

Presidenti i Ukrainës, Viktor Yanukovich, dhe liderët opozitarë e kanë nënshkruar marrëveshjen me të cilën synohet dalja e këtij vendi nga kriza e rëndë politike, Më herët gjatë ditës, presidenti i Ukrainës, Viktor Yanukovich, e ka shpallur një marrëveshje për “ripërtritjen e qetësisë” dhe për përfundimin e krizës së përgjakshme politike në këtë vend, nga e cila janë vrarë dhjetëra vetë dhe plagosur qindra të tjerë.Në njoftimin në faqen e presidencës së Ukrainës në Internet, thuhet se do të mbahen zgjedhjet e parakoshme presidenciale, por nuk e ka specifikuar datën e mbajtjes.Yanukovich, poashtu, tha se do ta filloj procesin e formimit të qev… …

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy