minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
Vriten pesë policë irakian në Tikrit - Struga.net

Vriten pesë policë irakian në Tikrit

0

Të paktën pesë oficer të policisë janë vrarë dhe gjashë të tjerë janë lënduar gjatë një sulmi në Irak, njoftojnë forcat e rendit. Persona të panjohur kanë sulmuar fillimisht me armë zjarr, stacionin e policisë në Tikrit, që gjendet rreth 170 kilometra në veri të kryeqytetit Bagdad.Më pas kanë sulmuar me minahedhës, njofton policia.Pas këtij sulmi, autoritetet lokale kanë vendosur orë policore në këtë qytet.Tikriti është vendlindja e Saddam Husenit, ish presidentit irakian, i cili është përmbysur pas pushtimit amerikan në vitin 2003.Ai është ekzekutuar një vit më vonë.Sipas vlerësimeve të Kombeve të Bashkuara, 8,868 njerëz janë vrarë nga dhuna… …

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy