minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
Vritet pesë vjeçarja gjatë protestave në Tajlandë - Struga.net

Vritet pesë vjeçarja gjatë protestave në Tajlandë

0

Një vajzë pesë vjeçe është vrarë ndërsa 37 persona të tjerë janë lënduar gjatë një sulmi ndaj protestuesve anti-qeveritar në lindje të Tajlandës. Ndërkaq një shpërthim tjetër gjatë protestës në Bangkok plagosi 16 persona, njoftojnë autoritetet tajlandeze.Sulmuesit, sipas policisë, kanë zbarkuar me dy kamioneta në afërsi të protestës që po zhvillohej në qarkun Khao Saming të krahinës Trat, dhe kanë filluar të shtijnë në armë zjarri dhe të hedhin dranata dore në drejtim të protestuesve.Kjo krahinë gjendet rreth 250 kilomera në lindje të Bangkokut.Të dielën pasdite ndërkaq një shpërthim ka ndodhur gjatë një proteste që po zhvillohen në qendër të… …

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy