minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
Yanukovych: Ukraina duhet të mbetet e pandarë - Struga.net

Yanukovych: Ukraina duhet të mbetet e pandarë

0

Presidenti i përmbysur i Ukrainës, Viktor Yanukovych, ka thënë se e ka ndërmend të vazhdojë të luftojë për të ardhmen e vendit të tij.Yanukovych ka folur sot në qytetin rus, Rostov-on-Don, në paraqitjen e tij të parë publike prejse ka lënë Kievin, fundjavën e kalaur.“Ka ardhur koha për mua të them se e kam ndërmend të vazhdoj luftën për të ardhmen e Ukrainës kundër atyre që bëjnë përpjekje, përmes terrorit dhe frikës, të marrin kontrollin e saj”, ka thënë Yanukovych.Ai po ashtu ka thënë se beson se Ukraina duhet të mbetet e tërë dhe e pandarë.Yanukovych ka thënë se ka qenë i detyruar të lërë Ukrainën për shkak të kërcënimeve direkte për jetën… …

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy