minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
Azilanti shqiptar i burgosur në Hungari: Qeveri na ndihmo, po na turturojnë! - Struga.net

Azilanti shqiptar i burgosur në Hungari: Qeveri na ndihmo, po na turturojnë!

0

Një shqiptar nga Kosova i cili po mbahet në burgjet Hungareze për shkak se kohë më parë kishte tentuar ta kaloj kufirin Hungarez, ka dërguar një mesazh i cili kërkon ndihmë nga shteti i Kosovës, për siq tha ai trajtimin ç’njerëzor që po u bëjnë autoritet hungareze me te vetmin motiv pse ata shkelën tokën hungareze për të kaluar më pas në ndonjë vend tjetër të BE-së, për një jetë më të mirë. Më poshtë letra e plotë.”Nëse keni mundësi ta publikoni këtë njoftim timin nëpër mediat shqiptare për të bërë publike izolimin dhe torturimin e mbi 200 shqiptarëve qe po qendrojmë ne burgjet hungareze, pa kushte elementare dhe nën torturë psikologjike. Ata… …

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy