minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
Kompanitë zvicerane frikësohen nga kuotat për emigrantët - Struga.net

Kompanitë zvicerane frikësohen nga kuotat për emigrantët

0

I gjendur mes majave të larta të alpeve zvicerane, hoteli “Schweizerhof” ka ofruar dhoma për skiatorë dhe alpinistë për më shumë se një shekull, duke përfituar si shumë biznese të tjera të Zvicrës nga lidhjet e ngushta të këtij vendi me Europën. Por votimi tronditës javën e kaluar për të kufizuar emigrimin drejt këtij vendi pa dalje në det dhe për të vendosur kuota për punëtorët që vijnë nga vendet e Bashkimit Europian, tashmë rrezikon të izolojë hotelin nga një burim punëtorësh, ku bazohet për të funksionuar.“Zvicra është tepër e vogël, ne nuk kemi njerëz mjaftueshëm të kualifikuar këto – jo për turizmin, jo për sektorin e shëndetësisë apo p… …

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy