minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
Ngritët solemnisht flamuri i Republikës së Kosovës në Melbourne - Struga.net

Ngritët solemnisht flamuri i Republikës së Kosovës në Melbourne

0

Në Melbourne të Australisë është ngritur për herë të parë në mënyrë solemne flamuri shtetëror i Republikës së Kosovës në Sheshin kryesor të Melbournit “ Federation Square”.Të pranishëm ishin Ambasadori i Republikës së Kosovës në Australi, Sabri Kiqmari dhe udhëheqjes së Komunitetit Shqiptar në Melbourne. Me këtë është demonstruar prezenca e shtetësisë së Kosovës edhe në një nga qytetet më të mëdha të Australisë. Flamuri shtetëror ka valuar për nder të 6-Vjetorit të shpalljes së pavarësisë së Republikës së Kosovës.Gjithashtu Ambasadori i Kosovës në Australi, Sabri Kiqmari dhe zonjës Kiqmari, kanë organizuar pritje për Korin Diplomatik të ak… …

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy