minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
NJU JORK : U shfaq premirera “Colonel Bird”me regji të Arta Kallabës , me aktorë shqiptarë - Struga.net

NJU JORK : U shfaq premirera “Colonel Bird”me regji të Arta Kallabës , me aktorë shqiptarë

0

NEW YORK: Qindra mijra artëdashës do të mblidhen çdo fund-jave(weekend) në “zemër” të qytetit Manhattan – New York, Broadway dhe Times Square, në këto ditë pranvere, për një shëtitje apo për të parë një shfaqje artistike – Në këtë pjesë nga më të “zhrmëshmet” të qytetit të New Yorkut,- një ngjarje interesante teatrale provokoi interesin e publikut shqiptar dhe amerikan me emrin e saj origjinal – “Colonel Bird”. Regjisoria kosovare Arta Kallaba, e cila prezantojë për tre ditë në radhë nëpërmjet premierës së vënjen në skenë të “Colonel Bird”, në New York, përkatësisht në teatrin ndërkombëtarë, të pronarëve shqiptarë vëllezërve Tollja në “Prod… …

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy