minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
Zvicra dëbon azilkërkuesit nga Kosova - Struga.net

Zvicra dëbon azilkërkuesit nga Kosova

0

Autoritetet zvicerane kanë dëbuar mbi 20 azilkërkues nga Kosova, të cilët po qëndronin ilegalisht në Zvicër.Personat në fjalë janë deportuar përmes aeroportit të Gjenevës, prej ku janë dërguar për në Prishtinë.Zëdhënësja e Zyrës Federale për Migracion, Céline Kohlprath, ka thënë për ‘Presheva Jonë’ se personat e larguar ishin të moshave të ndryshme dhe se ata në Zvicër ndodheshin ilegalisht.Mësohet se në mesin e të dëbuarve kishte edhe familje me fëmijë, të cilët madje kishin qëndruar deri në 10 vite në këtë shtet, port ë cilëve autoritetet helvetike u kishin refuzuar lejeqëndrimin.Sias zyrtares zvicerane për migracion nëse ata do të refuzoni… …

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy