minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
Filmi “Bolero në vilën e pleqve”, merr dy çmime ndërkombëtare - Struga.net

Filmi “Bolero në vilën e pleqve”, merr dy çmime ndërkombëtare

0

Filmi “Bolero në vilën e pleqve”, me regji nga Spartak Pecani dhe skenarë nga Linda Fejzaj, fitoi 2 çmime të njohura ndërkombëtare.
“Filmi më i mirë” në “Paris Play International Film Festival”, ndërsa në “Fusion Film Festival” në Varshavë të Polonisë, u shpërblye me çmimin “Skenari më i mirë”.

Ky film është prodhim i kompanisë “Eclipse SA Film” dhe produksionit “Adrian Morina”, mbëshetur nga Qendra Kombëtare e Kinematografisë në Shqipëri dhe Qendra Kinematografike e Kosoves.

Ky konsiderohet edhe një sukses i përbashkët i bashkëpunimit Shqipëri-Kosovë në fushën e kulturës.

Filmi “Bolero në vilën e pleqve”, merr dy çmime ndërkombëtare shkruan Albinfo.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy