minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
Kjo është shqiptarja e cila triumfoi në Rusi, mposhti 12 shtete dhe solli kupën në shtëpi - Struga.net

Kjo është shqiptarja e cila triumfoi në Rusi, mposhti 12 shtete dhe solli kupën në shtëpi

0

Një zë i rrallë shqiptar, timbër të veçantë dhe ngjyra të ndryshme të zërit ka shqiptarja nga Shqipëria Inis Neziri e cila konkuroi në shumë festivale muzike. Ajo mori pjesë në shumë festival të muzikës dhe gjithëherë doli fituese në të gjitha garat. Karrierën fillestare e kishte në Gjeniun e Vogël, ku zëri vendin e parë dhe mahniti jurinë me performancën e saj, transmeton albinfo.ch.

Më pas Neziri ka marrë pjesë në kompeticione të ndryshme si në Rumani në festivalin ”Golden Stage” ku gjithashtu fitoi çmimin e parë.

Mirëpo kulmin e saj të artistës e shijoi në vitin 2019 kur këngëtarja shqiptare Inis Neziri i bëri të gjithë krenarë.

Fotografia e Inis Neziri

Ajo u shpall fituese e festivalit “New Wave” në Rusi, ku rrëqethi të gjithë me zërin e saj fantastik.Ajo mundi të gjithë konkurrentët duke zënë vendin e parë me 280 pikë. Inis Neziri arriti të mposhtte plot 12 shtete me performancën e saj, e cila u mbështet nga shqiptarët në të gjithë botën. Këngëtarja shqiptare u vlerësua me pikët maksimale nga juria për dy netë rresht.

Inis Neziri Wins New Wave 2019 - Eurovoix World

Ndërsa gjatë prezantimit, Inis bëri simbolin e shqiponjës para publikut rus, ku u shfaq edhe flamuri shqiptar. /Albinfo.ch.

Kjo është shqiptarja e cila triumfoi në Rusi, mposhti 12 shtete dhe solli kupën në shtëpi shkruan Albinfo.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy