minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
100 ditë pa raste të reja me Covid në Zelanden e Re - Struga.net

100 ditë pa raste të reja me Covid në Zelanden e Re

0

Është bërë e ditur se Zelanda e Re ka kaluar 100 ditë pa regjistruar asnjë rast të vetëm të korona virusit nga komuniteti, diçka që duket se është e vështirë të imagjinohet në krahasim me betejën që Australia po përballet, transmeton albinfo.ch.

Vlen të theksohet se kryeministrja, Jacinda Ardern e futi kombin e saj në një nga pengesat më të ashpra në botë në mars, rastin e fundit me koronavirus e ka shënuar më 1 maj.

Kjo ishte vetëm 63 ditë pasi kombi i ishullit prej pesë milionësh raportoi infeksionin e tij të parë më 28 shkurt.

Zelanda e Re ka regjistruar 1 mijë e 219 infeksione dhe 22 vdekje që nga fillimi i pandemisë.

Tre masa janë përshëndetur si shtytësit pas suksesit të Zelandës së Re, përfshirë: kontrollet kufitare, bllokimet dhe kontrollet e bazuara në raste. /Albinfo.ch.

100 ditë pa raste të reja me Covid në Zelanden e Re shkruan Albinfo.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy