minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme online mortgage broker online university
A do japësh dorëheqjen për një post të rëndësishëm në qeveri? Meta shpjegon konspiracionin që sajoi vetë - Struga.net

A do japësh dorëheqjen për një post të rëndësishëm në qeveri? Meta shpjegon konspiracionin që sajoi vetë

0

Pas konspiracioneve të ngritura nga njerëzit pranë presidentit Ilir Meta, ky i fundit i përgjigjur pyetjeve të gazetarëve nëse ai është i gatshëm të lërë Presidencën për të marrë një tjetër post të rëndësishëm në qeveri pas zgjedhjeve të ardhshme nëse fiton koalicioni opozitar siç parashikojnë funksionarët e këtyre forcave politike.

Ai ka thënë se do të mbajë premtimin e bërë më parë.

Sipas Metës deri në vitin 2022 ai do të jetë në krye të Presidencës dhe sipas tij në mbrojtje të Kushtetutës.

“Unë prej kohësh kam qenë i gatshëm që për hir të marrëveshjeve që zgjidhin problemet. Unë do jem i gatshëm që të lë postin pa pasur interesin e karrierës time. Ju them se në të gjitha rastet premtimin që kam bërë që deri në 24 korrik të vitit 2022 do të jetë kështjellë e pamposhtur në mbrojtje të kushtetutës do ta mbajë në të gjitha mënyrat. Do ta mbaj këtë institucion. Por ky nuk është problemi i vetëm.” tha Meta.(TemA)

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy