minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme online mortgage broker online university
Ambasadorja Yuri Kim: Bërja funksionale e Gjykatës Kushtetuese brenda dhjetorit është e mundshme - Struga.net

Ambasadorja Yuri Kim: Bërja funksionale e Gjykatës Kushtetuese brenda dhjetorit është e mundshme

0

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim ka përshëndetur betimin e anëtarit të 5 të Gjykatës Kushtetuese, Altin Binaj.

Teksa uroi gjyqtarin Binaj për detyrën e rëndësishme, diplomatja amerikane u shpreh se bërja funksionale e Gjykatës Kushtetuese brenda dhjetorit është e arritshme falë bashkëpunimit të institucioneve.

“Urime për Altin Binaj për betimin e tij si anëtar i pestë i Gjykatës Kushtetues. Faleminderit presidentit Ilir Meta që bëri të mundur këtë zhvillim pozitiv. Bërja funksionale e Gjykatës Kushtetuese brenda 31 dhjetor është arritshme falë veprimeve urgjente dhe bashkëpunimit të Presidencës, KED dhe Parlamentit”, shkruan ambasadorja amerikane.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy