minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme online mortgage broker online university
Ambasadorja Yuri Kim letër Ramës, Bashës e Kryemadhit: Mbani përgjegjësi për pastërtinë e kandidatëve për deputetë që do të përzgjidhni - Struga.net

Ambasadorja Yuri Kim letër Ramës, Bashës e Kryemadhit: Mbani përgjegjësi për pastërtinë e kandidatëve për deputetë që do të përzgjidhni

0

Ambasadorja e SHBA në Shqipëri Yuri Kim i ka dërguar një letër krerëve të partive politike Edi Rama, Lulzim Basha dhe Monika Kryemadhi.

Diplomatja amerikane u kërkon krerëve të partive politike që të mbajnë përgjegjësi për pastërtinë e figurës së kandidatëve të ardhshëm për deputetë.

“Mbani përgjegjësi për kandidatët. Kandidatët për deputetë të kenë integritet moral, të mos jenë subjekt për ligjin e dekriminalizimit.

Kryetarët rol kryesor në mbajtje jashtë listave të njerëzve të korruptuar. SHBA është e përkushtuar në luftën kundër korrupsionit”, shkruhet mes të tjerave në letër. (TemA)

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy