minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
Arsyet pse kjo është periudha më e keqe për të blerë një Iphone të ri - Struga.net

Arsyet pse kjo është periudha më e keqe për të blerë një Iphone të ri

0

Nëse po mendoni të blini një iPhone të ri në të ardhmen e afërt, është ndoshta më mirë ta rimendoni atë vendim.

Apple zakonisht lëshon iPhone të ri në vjeshtë, që do të thotë se modeli i gjeneratës tjetër mund të jetë më pak se dy muaj larg. Nëse tashmë keni qenë duke planifikuar të shpenzoni rreth 1.000 dollarë për të rinovuar iPhone tuaj, do t’ju këshillohej më mirë të prisni derisa iPhone 12 të vijë në raftet e dyqaneve, sesa të investoni në një telefon që së shpejti mund të ndihet i vjetërsuar.

IPhone i këtij viti pritet të vijë me mbështetje 5G, një procesor të ri, opsione me madhësi të ndryshme, një dizajn të rifreskuar që është i ngjashëm me atë të iPad Pro, dhe ekranet OLED nëpër të gjitha modelet.

Apple zakonisht lëshon iPhone-ët e rinj afër fundit të shtatorit, por duket se formacioni iPhone 12 mund të nisë pak më vonë se zakonisht këtë vit për shkak të pandemisë COVID-19.

Edhe nëse nuk jeni të interesuar të keni iPhone-in më të ri, prapë se prapë ia vlen të prisni. Apple zakonisht i zbret çmimet e iPhone më të vjetër kur prezanton modelin e tij më të ri. Vitin e kaluar, për shembull, kompani uli çmimin e iPhone XR të 2018 në 600 dollarë kur nisi formacionin e iPhone 11. Kjo është një zbritje prej 150 dollarësh në krahasim me çmimin origjinal të XR prej 750 $. Me pak fjalë, kjo është periudha më e keqe për të blerë një Iphone të ri.

Share.

Comments are closed.