minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
Avioni me 191 pasagjerë ndahet në dysh, raportohet për shumë viktima - Struga.net

Avioni me 191 pasagjerë ndahet në dysh, raportohet për shumë viktima

0

Një aeroplan i Air India Express nga Dubai në Calicut me 191 persona në bord u rrëzua në pistë, mes reshjeve të mëdha të shiut, tha Drejtoria e Përgjithshme e Aviacionit Civil (DGCA) në një deklaratë.

Zjarrfikësit dhe ambulancat kanë nxituar drejt vendit të ngjarjes. Fluturimi u ul në 07.40 pasdite të premten. Megjithatë, operacioni i shpëtimit është duke u zhvilluar. DGCA lëshoi ​​një deklaratë në lidhje me të njëjtën gjë. “Air India Express AXB1344, B737 Dubai to Calicut, personi në bordin 191, dukshmëria 2000 metër, shiu i fortë, pasi zbriti në pistën 10, vazhdoi të ecte deri në fund të pistës dhe bie poshtë në luginë duke u ndarë në dy pjesë”.

Mendohet se si pasojë e këtij incidenti ka edhe shumë viktima e të plagosur, ndërsa DGCA ka porositur një hetim të hollësishëm në lidhje me këtë çështje. Fluturimi thuhet se është nën Misionin Vande Bharat që po riatdhesonte indianët e bllokuar në Dubai. Kerala CM Pinarayi Vijayan tha: “Kanë udhëzuar Policinë dhe Forcën e Zjarrfikës që të ndërmarrin veprime urgjente në vazhdën e rrëzimit të aeroplanit në aeroportin ndërkombëtar Kozhikode (CCJ) në Karipur.

Kanë drejtuar gjithashtu zyrtarët që të bëjnë rregullimet e nevojshme për shpëtimin dhe ndihmën mjekësore. “Ministri i Brendshëm, Amit Shah, udhëzoi NDRF që të arrinte në vendngjarje dhe të ndihmonte në operacionet e shpëtimit. “I dëshpëruar për të mësuar në lidhje me aksidentin tragjik të aeroplanit Air India Express në Kozhikode, Kerala”, u shpreh ai.

Avioni me 191 pasagjerë ndahet në dysh, raportohet për shumë viktima shkruan Albinfo.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy