minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
Çfarë ka ndërmend Rusia? Prodhojnë pistoletën “Udav” që çan dhe antiplumbin - Struga.net

Çfarë ka ndërmend Rusia? Prodhojnë pistoletën “Udav” që çan dhe antiplumbin

0

Ministria ruse e Mbrojtjes ka shtuar një pistoletë të re të quajtur “Udav” në arsenalin e saj. E veçanta e kësaj pistolete është se çan dhe antiplumbin.

Prodhimi serial i pistoletës Udav ka nisur, bëri me dije media ruse Sputnik, pas deklaratës së drejtorit të Institutit Qëndror të Inxhinierisë Mekanike, Albert Bakov.

“Puna për projektin Udav, që filloi në vitin 2014, ka kaluar në fazën e prodhimit serial. Ushtria ka provuar pistoletën dhe dha disa rekomandime për fabrikën. Ne morëm një porosi për prodhimin e parë serial,” tha Bakov.

Ai është i bindur se falë karakteristikave dhe dizajnit, Udav do t’i interesojë jo vetëm ushtrisë ruse, por edhe për të apasionuarit pas armëve në Rusi dhe jashtë.

Share.

Comments are closed.