minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme online mortgage broker online university
Çfarë, nëse Covid-19 nuk zhduket as pas vaksinës? Duhet te heqim dorë nga arsimi? - Struga.net

Çfarë, nëse Covid-19 nuk zhduket as pas vaksinës? Duhet te heqim dorë nga arsimi?

0

Nga Ilir Metaj

Une mendoj qe shkolla duhet te frekuentohet fizikisht dhe mesimi duhet te jete i plote ne minuta.

Me maska dhe rregullat e higjenes qe permban protokolli anti-covid, ama mesimi duhet te jete mesim!

Eshte shume e rendesishme te mos humbet as sasia dhe as cilesia e mesimdhenies, sidomos pas shkeputjes qr ndodhi per shkak te situates, pasojat e se ciles i vuajten jo vetem nxenesit.

Edhe prinderit! Edhe mesuesit! Edhe e ardhmja!

Cfare nese covid19 nuk zhduket as pas vaksines?

Cfare nese pas covid19, vijne 20, 21 e keshtu me rradhe?

Kush eshte ai qe e siguron kete?!

A duhet te heqim dore nga arsimi atehere?!

Dhe sigurisht qe arsimi eshte ai qe zuvillohet ne klase, me librin mbi banke,me syte ne derrase, me mesuesin qe kalon permes bankave dhe kontrollon qe cdo gje eshte si duhet te jete, me ndjesine e te ngriturit para klases per tu pergjigjur, me provimet ku djersa kullon mbi fletore dhe jo mbi ekranin e celularit.

Nuk e kemi “luksin” te kemi femije qe nuk marrin mesimdhenien e duhur as nje dite te vetme, pale nje vit e me shume!

Veshtiresite duhet te na bejne te ndertojme me shume dritare, jo me shume pasqyra te ekranta.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy