minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
Çifti po gëzonte dasmën, tragjedia në Beirut u ndërpret gjithçka - Struga.net

Çifti po gëzonte dasmën, tragjedia në Beirut u ndërpret gjithçka

0

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur pasditen e së martës në kryeqytetin e Libanit. Për pasojë të paktën 50 persona kanë humbur jetën, ndërsa të pakta 3,000 të tjerë janë lënduar në Beirut.

Pamjet e publikuara në mediat tregojnë shkatërrimin dhe lëndimet në njerëz që shpërthimi la pas.

Ndërkohë, Abcnews.al ka siguruar pamje nga momenti kur ndodhi shpërthimi ndërsa po bëheshin xhirime për një dasmë.

Ndërsa filmohej nusja, në një moment toka tronditet dhe më pas personi që po mbante kamerën zhvendoset dhe në rrugë shihet pluhuri i ngritur në ajër.

Për shpërthimin nuk ka ende një shkak zyrtar, por paraprakisht dyshohet se bëhet fjalë për incident në një magazinë ku mbaheshin lënde plasëse me rrezikshmëri të lartë shpërthimi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy