minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
Çuni i Fari Balliut, rastësisht në qytetin e Lasgushit: Eshtë kërcënuar i gjithë turizmi, qyteti i Lasgushit është kthyer në vendin e Kamorrave. Rama fajtor - Struga.net

Çuni i Fari Balliut, rastësisht në qytetin e Lasgushit: Eshtë kërcënuar i gjithë turizmi, qyteti i Lasgushit është kthyer në vendin e Kamorrave. Rama fajtor

0

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Klevis Balliu ka kërkuar vendosjen në pranga të personave që sulmuan me armë hotelin “Voloreka” në Tushemisht.

I ndodhur në Pogradec, Balliu tha se ky qytet, i njohur si qyteti i Lasgushit është kthyer në vendin e kamorrave.

Balliu i bëri thirrje më tej qeverisë që të mos rrijë në studio televizive por të marrë masat për uljen dhe goditjen e krimit.

“Biznesi është i terrorizuar. Veprimtaria e bandave me ndihmë e Edi Ramës po terrorizon biznesin dhe pushuesit. Edi Rama po e kthen Pogradecin nga qyteti i Lasgushit në qytetin e kamorrave.

Ngjarje të tilla e bëjnë edhe me të egër edhe më të rëndë situatën ekonomike e cila është rënduar nga pandemia. Nuk është kërcënuar vetëm biznesmeni por i gjithë turizmi.

Sot ne nuk kemi siguri as në Pogradec e as kudo në Shqipëri. Iu bëj thirrje gjithë Shqiptarëve dhe pogradecarëve që ta lexojnë mirë këtë situatë, se çfarë po bën Edi Rama dhe si po kërcënohet jeta e tyre.

I bëj thirrje policisë së shtetit të marrë masat dhe të arrestojë autorët e krimit barbar, të mos rrijë në studiot e gazetarëve por të kapë kriminelët.

Ndaj në këtë situatë qytetarët duhet që tashmë të mbështesin jo vetëm aksionet e opozitës por ti mbështesin edhe me votë,”- u shpreh Balliu.

Ngjarja e rëndë ndodhi mëngjesin e sotëm, ky dy persona qëlluan mbi 50 herë me kallashnikov në drejtim të hotel “Voloreka” në Pogradec, biznes ky në pronësi të Jetmir Muçollarit.

Nga ky atentat u dëmtuan 6 makina dhe u thyen disa xhama të hotelit. Plumbave iu shpëtoi mrekullisht djali i pronarit në hotelit, pasi autorët qëlluan me armë në drejtim të dhomës ku flinte i riu.

Muçollari për këtë ngjarje e ka vënë gishtin mbi dy persona Nehar Berberi dhe Ilir Rrushi. Ky është atentati i dytë brenda 1 javë që ndodh në këtë hotel.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy