minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme online mortgage broker online university
Ditë historike për Tiranën, rrjeti i ri dyfishon prurjet e ujit. Veliaj: Kollaj të shash, më vështirë të bësh atë që s’është bërë prej dekadash - Struga.net

Ditë historike për Tiranën, rrjeti i ri dyfishon prurjet e ujit. Veliaj: Kollaj të shash, më vështirë të bësh atë që s’është bërë prej dekadash

0
🌳⚽🇦🇱 (@erionveliaj)

Sot është një ditë historike për Tiranën. Linja e re e transmetimit që lidh Ujëmbledhësin e Bovillës me Impiantin e trajtimit të ujit ka përfunduar dhe është gati për kryerjen e lidhjeve finale të pikave të takimit duke dyfishuar prurjet për Tiranën.

Lajmin e mirë e ka dhënë kryebashkiaku Erion Veliaj i cili thekson se pas pesë vitesh investim nis dhe kalimi tek rrjeti i ri.

“Një ditë historike për ujin në Tiranë! Pas 5 viteve investime, nisim sot kalimin nga rrjeti i vjetër tek i riu që dyfishon prurjet në Tiranën e rritur me 1 milionë banorë! Kollaj të shash, më vështirë të bësh – atë që s’është bërë prej dekadash! Flm për mirëkuptimin”, shkruan Veliaj

Nje dite historike per ujin ne Tirane!

Pas 5 viteve investime, nisim sot kalimin nga rrjeti i vjeter tek i riu qe dyfishon prurjet ne Tiranen e rritur me 1 milione banore! 💦

Kollaj te shash, me veshtire te besh – ate qe s’eshte bere prej dekadash! Flm per mirekuptimin! ❤pic.twitter.com/XlYgHWuWyk

— Erion Veliaj 🚴‍♂️🌳⚽🇦🇱 (@erionveliaj) June 6, 2020

Share. Twitter Facebook Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy