minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme online mortgage broker online university
Edi Rama jep lajmin e mirë: Kemi dakordësuar marrëveshjen me Pfizer për të nisur vaksinimin në janar! Fjalët mbrapsht atyre që vazhduan me sharje e akuza! - Struga.net

Edi Rama jep lajmin e mirë: Kemi dakordësuar marrëveshjen me Pfizer për të nisur vaksinimin në janar! Fjalët mbrapsht atyre që vazhduan me sharje e akuza!

0

Kryeministri Edi Rama ka dhene lajmin e mire ne rrjetin social Twitter se eshte dakrderuar marreveshje me Pfizer per te nisur vaksinimin kunder Covid 19 ne Janar.

“Në kushtet skajshmërisht të vështira si pasojë e kërkesës globale marramendëse dhe sasisë ende tejet të vogël të prodhimit, kemi dakordësuar në parim pas kontaktesh intensive nga të katër anët, tekstin e marrëveshjes me Pfizer për të nisur vaksinimin në janar!I

I papranueshëm moralisht, polikisht, logjikisht diferencimi që BE-ja i bëri Ballkanit po ia dolëm sidoqoftë me diplomaci e me këmbëngulje të mos mbetemi mbrapa askujt.

Dhe nuk do të ndalemi deri në sigurimin e dozës së fundit. Fjalët mbrapsht atyre që vazhduan me sharje e akuza!”, shkruan Rama!

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy