minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme online mortgage broker online university
“Ej, shoqe a je e xonme?”! Ish ministri i LSI, ironi me thirrjet e politikanëve shqiptarë për zgjedhjet në Malin e Zi: Qyqja, pse mer ty t’paskam prit una! - Struga.net

“Ej, shoqe a je e xonme?”! Ish ministri i LSI, ironi me thirrjet e politikanëve shqiptarë për zgjedhjet në Malin e Zi: Qyqja, pse mer ty t’paskam prit una!

0

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka ironizuar thirrjet e liderëve politikë shqiptar drejtuar qytetarëve të Malit të Zi për të marrë pjesë në votime.

Teksa tregon historinë e një këngëtareje shqiptare në kohën e komunizmit, Manjani shkruan me ironi se edhe shqiptarët e Malit të Zi paskan pritë udhëheqësit tonë që të shkojnë e të votojnë e për kë ta bëjnë…!

Postimi i plotë i Manjanit:

Kjo thirrja që udhëheqësit tanë politikë i bëjnë shqiptarëve të Malit të Zi, më kujton një ndodhi të një këngëtare të njohur në kohën e komunizmit.

——-

Një burrë e gjëmonte në rrugët e qytetit dhe i thoshte:

– “Ej, shoqe a je e xonme (zënë)”?

Këngëtarja ja kthen:

-“Qyqja, pse mer ty t’paskam prit una”.

——–

Edhe shqiptarët e Malit të Zi paskan pritë udhëheqësit tonë që të shkojnë e të votojnë e për kë ta bëjnë…

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy