minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
Enigma që po i mundon të gjithë - Struga.net

Enigma që po i mundon të gjithë

0

Ekzistojnë shumë lloje enigmash që na lejojnë të stërvitim mendjen dhe të përmirësojmë aftësitë tona logjike, qofshin ato matematikë ose enigma pyetjesh dhe përgjigjesh.

Një ndër to është edhe kjo enigmë. Vini trurin në punë dhe gjeni se cili filxhan mbushet i pari me kafe.

Nëse nuk e gjeni dot, përgjigjen e keni më poshtë:

Nuk është dhe aq e komplikuar. Thjesht hidhni një vështrim nga afër në foto. Përgjigja është 5 sepse të gjitha filxhanët e tjera e kanë tubin e bllokuar.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy