minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
Erdoğan: Turqia është pranë Libanit, jemi të gatshëm të ndihmojmë - Struga.net

Erdoğan: Turqia është pranë Libanit, jemi të gatshëm të ndihmojmë

0

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, zhvilloi bisedë telefonike me homologun libanez Michel Aoun pas shpërthimit në Bejrut.

Drejtoria e Komunikimeve e Presidencës së Turqisë njoftoi se presidenti Erdoğan ka shprehur ngushëllime për jetët e humbura, duke uruar gjithashtu shërim të shpejtë për të plagosurit.

Erdoğan gjithashtu është shprehur se Turqia qëndron pranë Libanit dhe se janë të ofrojnë ndihmë humanitare në të gjitha sferat, duke filluar nga ndihma në sektorin e shëndetësisë.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy