minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme online mortgage broker online university
Facebook dhe Google bëhen bashkë kundër 10 shteteve, arsyet? - Struga.net

Facebook dhe Google bëhen bashkë kundër 10 shteteve, arsyet?

0

Sipas mediave të huaja, Facebook dhe Google ndodhen bashkë për një betejë të ashpër gjyqësore që mund të nisë pas padisë së 10 shteteve në SHBA, përcjell albinfo.ch.

Lajmi bëhet me dije nga mediat ndërkombëtare, duke shtuar se gjigandët e internetit akuzohen për krijimin e një monopoli reklamash në internet, por edhe për shkelje të të gjitha rregullave të tregtisë së lirë.

Sipas kësaj, Google dhe Facebook duhet të janë të vetëdijshëm që kundër tyre mund të ketë një hetim të thelluar

Një zëdhënës i motorit më të preferuar të kërkimit në internet u shpreh se marrëveshje të tilla, rreth reklamave, që janë të paditura për publikun, janë të zakonshme.

Ndërkohë, Facebook nuk iu përgjigj kërkesës së Reuters për koment lidhur me këtë çështje.

Facebook dhe Google bëhen bashkë kundër 10 shteteve, arsyet? shkruan Albinfo.

Share.

Leave A Reply

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy